www.mediawave.hu | www.mediawavefestival.hu | www.romerhaz.eu | www.filmfundgyor.eu
etnik Archív
2024. március Aktuális program:
2024.03.28.
01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

2018.07.22. 09:09

FÉLIDŐHÖZ ÉRKEZETT A „NÖVELÉS VAGY NEVELÉS” PROJEKTÜK


2018. július 19-én Somogyfajszon konzorciumi megbeszélést tartottunk. A megbeszélés témája az eddig elért szakmai eredmények összefoglalása, tapasztalatok átbeszélése és a jövőbeli feladatok, célok egyeztetése volt.


Eddig a projektben 6 műhelymunka és 4 tanulmányút valósult meg. Helyszínek közt megtalálhatjuk a következő településeket: Komárom, Ravazd, Békéscsaba-Mezőmegyer és Somogyfajsz. A rendezvényeken a 4 külhoni együttműködő partnereink (Háromszéki Közösségi Alapítvány, Civitas Alapítvány, Erdélyi Magyar Kulturális Egyesület, Na’Conxypan Polgári Társulás) is aktívan részt vettek és képviseltették magukat a programokon.


Fontosnak tartjuk, hogy a műhelymunkákon, tanulmányutakon bemutassuk a szakembereknek egy-egy szűkebb térség társadalmi problémáit is, annak érdekében, hogy lehetőséget biztosítsunk magyarországi szakembereknek a jó gyakorlatok, tapasztalatok átadására, amelyek alkalmasak lehetnek a saját térségük felzárkóztatására is.


A műhelymunkáinkat nem a hagyományos modell szerint valósítottuk meg, hanem a cselevő, aktív, személyes élményt és megélést előtérbe helyező elv alapján. Ilyen pl.: a közöségi asztal melynek lényege, hogy projekt résztvevői (szakértők, célcsoport) a "Növelés vagy Nevelés?" közösségi asztalra elhozták és bemutatták a tevékenységüket jellemző szellemi termékeket, pl. egy kamara-koncert, színházi jelenet, performance, táncjelenet, kiállítás, fényfestés…stb formájában. Ez hatékony módszernek bizonyul a kapcsolatok gyors, gördülékeny kialakulására és lehetővé teszi a szellemi és közösségi „termékek”, a jó közösségépítő gyakorlatok élményeinek azonnali cseréjét. A műhelymunka megvalósításának másik innovatív eleme, hogy egyes szakértők általi előadásokat nyitottá tettük. Ebben az esetben növekedett a disszeminációs tér és megtörtént a résztvevő szakemberek kompetencia fejlesztése is.


A disszeminációs élményfilm tartalmának rögzítése elkezdődött. A műhelymunkák és a tanulmányutak vizuális rögzítése folyamatos és elkezdődött az ezzel kapcsolatos feldolgozás és utómunka is.


A szakmai, módszertani kiadványban gyűlnek a Jó gyakorlatok és módszertanok leírásai.


Folyamatosan zajlik a kutató munka is, melyben egy legalább 100-100 magyarországi és romániai (erdélyi) szakértő körében lefolytatott kérdőíves kutatás megkezdésére is sor került.

 

A projekt célja a transznacionális együttműködések elősegítése, valamint a közösségalapú életmód és kultúraterjesztés erősítése a vizuális művészetek valamint a népi kultúra és hagyományok alkalmazásával a magyarországi konvergencia régiókban élők számára. Célja továbbá, a nemzetközi tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése, kipróbálása és ajánlások kidolgozása a hazai alkalmazásra. A hazai fejlesztések 

mellett szükséges nemzetközi szakpolitikai tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése is, a megoldandó társadalmi hiányok és problémák j

obb kezelése érdekében.

A pályázatot az EFOP-5.2.2-17 Transznacionális együttműködések című felhívás alapján nyerte a Nemzetközi Vizuális Művészeti Alapítvány, konzorciumi partnerségben a békéscsabai Csaba Kulturális Egyesület a Táncművészetért szervezettel. A nyertes projekt 2017. november 1. és 2019. november 30. között kerül meggvalósításra, „NÖVELÉS vagy NEVELÉS?" Közösségalakító tevékenységek Magyarország hátrányos helyzetű térségeiben (azonosítószám: EFOP-5.2.2-17-2017-00074) címmel.

 

Ossza meg ismerőseivel:
Kérjük, írja meg véleményét:
Név: Szöveg:
E-mail:
Kérjük írja ide a képen látható karaktereket:

KERESŐ


      
Nincs megjeleníthető aktualitás.
TAGSÁGOK
PARTNER OLDALAK